Vestuvių scenarijus II

Vestuvių vedėjai

Fotografas www.latvis.lt

Organizuojant vestuvių šventę, būtinas dėmesys ne tik svarbiausiems atributams, kaip žiedai, jaunosios suknelė ar puokštė, bet taip pat reikia surasti laiko ir išsirinkti užsiėmimus vakaro programai. Dažnai jaunavedžiai sutelkę didžiausią dėmesį į save, užmiršta svečius, jų komfortą bei laisvo laiko leidimo formas. Jaunavedžiams atrodo, kad visi ir taip gerai leis laiką. Tačiau nutinka tik tada, kuomet jaunieji iš anksto pasirūpina sklandžia visos dienos eiga.

Vestuvių scenarijus svarbus jūsų sklandžios šventės eigai. Nepalikite savo svečių linksmintis patiems. Kadangi pasirinkote švęsti ne dviese, raskite laiko apmąstyti, kada ir ką veiks Jūsų svečiai. Dažnai į fotosesiją vyksta tik jaunieji, tuo tarpu svečiai renkasi ten, kur vyks vakarinė šventės dalis. Būkite paruošę kambarių planą ir padėkite jį gerai matomoje vietoje, su aiškiais nurodymais, kas ir kur miegos. Taip įsikūrimo procesas visiems bus malonus ir suprantamas. Vestuvės, tai metas užkandžiams bei nesibaigiantiems gėrimams, tad aptarnaujančiam personalui palikite tikslius nurodymus, kuo vaišinti svečius. Numatykite kelis vestuvinius žaidimus savo svečiams, aktyvesnius, tiems, kas nestokoja energijos, pasyvesnius tiems, kurie nemėgsta būti dėmesio centre.

Šeimos medis – specialiai ant drobės iš anksto paruoštas medžio trafaretas, ant kurios reikia palikti spalvotus pirštų antspaudus. Paveikslas ateityje papuoš Jūsų šeimos namus, o svečiai smagiai praleis laiką.

Svečių knyga – Jūsų pasirinkto formato, Jūsų pačių ar specialistų dekoruota svečių knyga, skirta parašyti linkėjimams bei gražiems žodžiams. Tokia knyga ilgam išliks, kaip prisiminimų bei nuoširdžių pasisakymų „saugykla“, nes kai kuriems svečiams pasakyti tostą ar linkėjimą žodžiu yra itin sudėtinga, taigi oratorystės meno nemėgstantys – mieliau Jums paliks įrašą.

Taiklioji ranka – žaidimas lauko sąlygomis, reikalingi: trys kibirai, trys lauko teniso kamuoliukai, segtuvas su lapu ir rašikliu taškams rašyti bei starto liniją žyminti juostelė ar tiesiog malka. Trys, skirtingais atstumais pastatyti kibirai (ant kiekvieno užrašytas taškų skaičius: 1, 2, 3. Kovojantys dėl taikliausios rankos titulo, stoja prie specialios atžymos – starto, turėdami po tris lauko teniso kamuoliukus, trimis bandymais renka kuo daugiau taškų. Žinoma toliausiai pastatytas kibiras, pažymėtas 3-mis taškais, o arčiausiai – tik vienu. Taikliosios rankos turnyro žaidėjai renkasi strategiją, kiek bandymų jie turės ir kaip stengsis surinkti daugiausiai taškų.

Vestuvių vedėjai

Vestuvių vedėjai

Fotosesija Jūsų svečiams – nepamirškite, kad Jūsų svečiai taip pat atsakingai ruošiasi Jūs šventei. Investuoja į savo išvaizdą bei apgalvoja kiekvieną aprangos detalę. Didelė dovana Jūsų svečiams būtų išskirtinė fotosesija. Specialiai jiems užsakytas fotografas (šiandiena yra puikių į savo karjeros aukštumas kopiančių fotografų, kurie už simbolinę kainą sutiks kelias valandas skirti Jūsų svečiams) išgelbės visus Jūsų svečius nuo asmeninių nuotraukų darymo. Sutikite, kad visi nori būti įamžinti, turėti prisiminimui nuotraukų bei kitiems parodyti ne tik Jūsų vestuvinę suknelę, bet ir save. Fotografijos gali būti išradingos, su linkėjimais naujai sukurtai šeimai (juos galima rašyti kreida ant paruoštos lentos), tokie kadrai bus įdomūs ir jauniesiems, ir svečiams. Jeigu pavyks surasti apsukrų fotografą, galbūt, ši svečių fotosesija gali būti parodyta vakaro eigos metu.

II PATARIMAS

Vakarinės programos metu ne tik žaiskite patys, bet įtraukite į veiksmą ir visus aplinkinius. Dažnai būna taip, kad pasirinkti žaidimai ar užduotys atitenka jauniesiems. Tuomet visas dėmesys tenka jiems, o svečiai lieka stebėtojų vietoje. Tokie žaidimai yra neatskiriama vestuvių dalis, tačiau nepamirškite, kad be Jūsų šventėje dalyvauja ir kiti. Leiskite visiems pasijusti pilnaverčiais programos dalyviais. Sudarę žaidimų sąrašą įsitikinkite, kad išlaikote pusiausvyrą tarp jauniesiems skirtų užsiėmimų ir tų, kurie „pajudins“ publiką.

Žaidimai jauniesiems:

Jaunųjų laiškai vienas kitam. Kol vakarinė programa įgauna pagreitį, jauniesiems pateikiama užduotis: parašyti laišką vienas kitam. Laiškas gali būti skirtas popierinėms vestuvių metinėms, gali būti saugomas ir penkmetį ar dešimtmetį. Čia jau Jūsų pasirinkimas. Įpareigokite liudininkus tinkamai saugoti bei laiku įteikti laiškus. Jeigu sutarsite iš anksto, Jūsų liudininkai padės pasirūpinti gražiais vokais bei tinkamu popieriumi. Tekste išliekite slapčiausias savo mintis Tai/Tam, kurį mylite.

Klausimai-atsakymai vienas apie kitą. Iš anksto paruoštoje anketoje, kurią jaunieji užpildo vienu metu atskirose patalpose, surašyti įvairūs gyvenimiški klausimai: kiek vaikų planuoja turėti naujai sukurta šeima, koks mėgstamiausias jos/jo patiekalas, mėgstamiausias TV šou/laida ir pan. Anketas paskaito ir pakomentuoja vakaro vedėjas, liudininkai. Sulyginami jaunųjų pateikti atsakymai ir jų pačių išsakoma nuomonė. Dažnai klausimuose apie mėgstamiausią spalvą, knygą, filmą ar pamoką mokykloje yra daromi spėjimai, todėl užrašyti jaunųjų atsakymai nesutampa su tais, kuriuos jie pasako ir bandant išsiaiškinti kas ką mėgsta, yra iš ko pasijuokti.

Be žodžių! Patikra, kaip gerai jaunieji supranta vienas kitą be žodžių. Jaunieji stovi vienas priešais kitą, atlikdami kūno judesius, be žodžių turi suvaidinti situaciją ir suprasti vienas kitą. Istoriją galite sugalvoti kokią tik norite, bet juokingiausia, kai ji būna susijusi su buitiniais dalykais ar gyvenimiškomis situacijomis. Pvz. praėjus kuriam laikui po vestuvių, jaunoji pasijunta nėščia (jaunieji viską rodo – nekalba), jaunasis labai apsidžiaugia, atėjus laikui gimdyti jaunoji pakliūva į ligoninę. Ligoninėj karantinas, todėl jaunieji bendrauja per langą. Jaunikis, klausia – kas gimė? Jaunoji atsako – mergaitė. Jaunikis teiraujasi kaip jaučiasi naujagimė ir mama? Taip pat užduodami klausimai, kada važiuosit namo ir pan. Daug juoko sukelia įvairūs kūno judesiai, kuriais jaunieji bando vienas kitą suprasti. Galiausiai istorija baigiasi laimingai ir visi gausiais aplodismentais apdovanoja, puikiai vienas kitą suprantančius jaunuosius.

Vakaro žaidimai visiems:

Jeigu Jūsų šventėje svečiai sėdi prie atskirų stalų, nepabijokite jų suskirstyti į komandas. Dažniausiai komandos mielai renka sau pavadinimą bei kapitoną. Leiskite komandoms prisistatyti. Jeigu Jūs abejojate svečių išradingumu, stalams pavadinimus sugalvokite iš anksto: tai gali būti skirtingi žemynai, valstybės, spalvos, šokio žanrai, sporto šakos, muzikos grupės ir pan. Komandos atlikdamos užduotis renka taškų kraitį, o vakaro eigoje yra renkami čempionai. Jeigu sėdite prie vieno stalo, suskirstymas taip pat galimas, dešinieji, kairieji ir vidurys ar panašiai.

Kinas. Žaidimui reikės įrašų su kino filmų garso takeliais (iš anksto įrašyti populiariausių 15-20 kino filmų garso takeliai). Skambant muzikai, komanda turi atspėti, kokio tai kino filmo garso takelis. Komanda nežinanti atsakymo, perleidžia galimybę atspėti kitai komandai. Nepamirškite pasižymėti, kas kiek taškų surinko.

Muzika. Komandos traukia po žodį (iš anksto paruošti lapeliai su skirtingais žodžiais), kuris turi nuskambėti jų sudainuotoje dainoje. Pvz: meilė, žiedas, lietus, mama, kelias, saulė, pieva, vasara, supynės, brolis, kaktusas, jūra, vyšnia ir pan. Komandos paeiliui traukia po žodį ir atlieka dainas (dainos kartotis negali), dainos paruošimui skiriamas 20 sekundžių laikas. Tokiu būdu renkami taškai, linksmai konkuruojant tarpusavyje dainuoti galima ir po dvi ar tris dainas.

Šokiai. Komandos deleguoja po vieną ar dvi poras. Skambant skirtingų žanrų muzikai (įrašo ilgumas iki 2 min.) komandų atstovai varžosi, kas atliks šokį originaliausiai bei linksmiausiai. Iš anksto paruošti skirtingų stilių muzikos įrašai: tango, polka, sirtakis, valsas, rock‘n roll, ančiukų šokis ir pan. Likusi publika aplodismentais balsuoja už favoritus.

III PATARIMAS

Nepamirškite prizų! Nepaisant to, kad Jūsų šventėje dalyvauja suaugę žmonės, jie visi labai mėgsta prizus ir dovanas. Pažiūrėkite į tai kūrybingai: galbūt galite sukurti autentiškus savo prizus – mikstūras ar tinktūras su „Meilės lašais“ ir juokinga jų naudojimo instrukcija; galbūt galite atspausdinti svečiams specialius diplomus ar pasirūpinti medaliais; iškepti savo meilės sausainių, o gal išleisti savo šeimos specialų piniginį vienetą ir pan. Nepamirškite, kad dovanos turi būti tinkamai įpakuotos ar įrėmintos, visos smulkmenos leis suprasti, kad Jūsų svečiai yra ypatingi ir nusipelno didžiausio Jūsų dėmesio tą vakarą. Jeigu dovanų gamybai ar pakavimui laiko neliko, visuomet galite įsigyti mini alkoholio buteliukus, kurie tikrai yra priimtinos kainos, bet kur kas didesnės vertės nei saldainis ant pagaliuko. Nepamirškite, kad apdovanoti reikia ir tuos, kurie dar iki vakarinės programos žaidė taikliausios rankos turnyre, piešė ar rašė Jums linkėjimus bei kitaip rodė savo aktyvumą. Įvertinkite ir prisiminkite visus (pvz. už šauniausią įrašą svečių knygoje, paskaitykite, ką Jums parašė ir paskatinkite tuos, kurie dar nerašė kažką užrašyti), taip sukursite vientisą bei prasmingą vakaro eigą, o atmosfera taps dar geresnė.

Taigi, visos smulkmenos yra svarbios, bet ne be reikalo, poros pradeda planuoti savo didžiąją šventę dar gerokai anksčiau laiko. Jeigu viskam yra pakankamai laiko, vadinasi Jums reikia tik nuoširdaus noro.

Spauskite nuorodą ir patikėkite vestuvių šventę organizatoriams ir vedėjams